Gerekli Probiyotikleri Besinlerden Alamaz Mıyım?

Elbette bazı besinlerden probiyotik alabilirsiniz; ancak ihtiyacınız olan probiyotikleri tükettiğiniz besinler aracılığı ile ve yeterli miktarda alamayabilirsiniz.

Elbette bazı besinlerden probiyotik alabilirsiniz. Bunun için probiyotik içeren besinler hakkında araştırma yapmalı, doktor kontrolünde beslenme programınıza eklemelisiniz. Ancak doğru probiyotik seçimi yapmak, sandığınız kadar olmayabilir ya da ihtiyacınız olan probiyotikleri tükettiğiniz besinler aracılığı ile yeterli miktarda alamayabilirsiniz.

Bu sebeple ihtiyaç durumlarında probiyotik takviyesi almak sonuca ulaşmak için en güvenli ve etkili yol olarak düşünülebilir.

Doktorunuz ya da eczacınız size probiyotik önerdiği takdirde bunu yalnızca besinlerden almaya kalkmak yanıltıcı olabilir; çünkü alacağınız besinlerin probiyotik miktar ve bileşenini tam olarak bilmeniz mümkün olmayacaktır.

Dilerseniz “Probiyotik Nedir?” ya da “Probiyotik Nasıl Kullanılır?” gibi konularda daha detaylı bilgiye sahip olduktan sonra probiyotik takviyesi konusunda kararınızı verebilirsiniz. Diğer yandan, lactobacillus faydaları gibi farklı konularda da okuma yapabilirsiniz.

Probiyotikleri Besinlerden Alamaz Mıyım?

 

Önerilen Bloglar

Prebiyotik Besinler Nelerdir

Prebiyotik Besinler Nelerdir

Prebiyotik besinler, insan vücudundaki probiyotik bakterilerin (genellikle bağırsaklarda bulunan yararlı bakteriler) beslenmesine yardımcı olan özel lifli bileşenlerdir.

Devamını Oku
Kabızlık İçin Probiyotik İyi Gelir mi?

Kabızlık İçin Probiyotik İyi Gelir mi?

Hemen her yaşta görülebilen ve yaşam kalitesini etkileyen kabızlık, genellikle haftada 3 kez ve daha az dışkılama olarak tanımlanır. 

Devamını Oku
Lactobacillus Plantarum Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lactobacillus Plantarum Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ağız ve bağırsaklarda doğal olarak bulunan bir probiyotik türüdür.

Devamını Oku